У зв’язку із набираючим у світі оберти трендом здорового харчування, щороку зростає й попит на споживання безглютенової продукції, зокрема вівсяних пластівців.
І хоча цей тренд більш актуальний для європейських країн, адже близько половини безглютенової продукції, виробленої у світі, споживають саме європейці, українці з кожним роком мають все більше вибору gluten free.
Втім, варто зазначити, що споживання безглютенової продукції – це все ж таки в першу чергу не лише модний тренд, але й життєва необхідність для хворих на целіакію, алергію або неалергійну чутливість до глютену. Таких людей у світі – від 1 до 7% і, за прогнозами експертів, їх кількість в майбутньому буде зростати.
Тож, найперше – така продукція має переваги для людей, які страждають від вищеперелічених хвороб, по-друге, є корисною для тих, хто є прихильником здорового харчування.
Як вибрати gluten free продукцію?
Для того, щоб вибрати дійсно безглютенову продукцію на поличках українських магазинів, варто пам’ятати про основні моменти.
Головною підказкою при виборі товарів є маркування. Якщо в результаті заходів від вирощування до переробки і фасування виключений контакт з клейковиною, у вівсянці міститься менш як 20 мг в 100 г клейковини, на упаковці ставиться відмітка gluten free. Для більш легкого вибору такі безпечні товари маркуються позначкою перекресленого пшеничного колоска.
Як зазначила Ірина Брославцева, директорка компанії “Добродія Фудз”, яка виготовляє безглютенові вівсяні пластівці ТМ WOWСЯНКа gluten free, існують певні умови, яких потрібно дотримуватись при вирощуванні безглютенового вівса. “Потрібно ретельно підбирати сорт вівса, зберігати технологію посіву, збирання, транспортування, тому що на кожному етапі може виникнути перехресна взаємодія з іншими культурами і глютен може додатися до безглютенового продукту.
На етапі транспортування потрібно виділяти окремий транспорт, на етапі зберігання – виділяти окремі місця для зберігання. Також потрібно проходити спеціальну сертифікацію для безглютенового виробництва, як це зробила наша компанія”, – розказала пані Брославцева. Тільки така продукція з вівса вважається безпечною для більшості людей, що страждають від целіакії.
Варто зазначити, що в Україні нині мало хто з аграріїв вирощує безглютеновий овес, бо це досить клопітка робота. У 2021 році в Agricom Group (компанія “Добродія Фудз” входить до складу агрохолдингу) вперше отримали урожай такого вівса. А наприкінці січня “Добродія Фудз” успішно пройшла міжнародний аудит та отримала Сертифікат про відповідність продуктів харчування стандарту AOECS (безглютеновий стандарт для виробників). Таким чином, сьогодні “Добродія Фудз” – це єдина компанія в Україні серед виробників вівсяних пластівців, яка має такий Сертифікат та є ліцензованим виробником безглютенової продукції (ТМ WOWСЯНКа gluten free).
Тож, при виборі безглютенових пластівців радимо звертати увагу на маркування та виробника продукції, який повинен мати відповідний сертифікат.