Купуй онлайн

Завод “Добродія” перевів сушарку зерна на тверде паливо

На початку жовтня на заводі, що виготовляє продукцію під ТМ “Добродія” та San Grano, був установлений котел, який опалюватиме сушарку твердим паливом. 

Рішення переходу на альтернативні джерела енергії було прийнято в зв’язку з підняттям цін на природний газ для підприємств як мінімум втричі, повідомляють на заводі.

Котел обирався за технічними параметрами сушарки, наявності вже працюючого устаткування виробника та за відгуками про його роботу. В результаті вибір зупинився на українському виробникові – компанії “Греко Груп”.

За словами Олександра Молчанова, головного інженера заводу компанії “Добродія Фудз”, потужності твердопаливного котла складають 8,5 МВт, а для опалювання будуть використовувати деревні пелети, пелети з лушпиння соняшника та деревну тріску. 

“Знизити витрати на сушіння зерна можна лише одним способом – перейти на альтернативне пальне. Тож, перехід на тверде паливо дозволить нам зменшити собівартість сушіння зерна. А економія на вартості палива збільшиться як мінімум в два рази”, – зазначив Молчанов.

Також на заводі повідомили про те, що розрахунковий термін окупності встановленого обладнання складає один сезон сушіння зернових.